Sukces na Pucharze Polski reprezentanta ASW Jonkowo!

W dniu 10 grudnia 2016 w Ciechanowie odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. W turnieju udział wzięło 315 zawodników z 72 klubów z całego kraju. Akademię Sztuk Walki Jonkowo reprezentował Maksymilian Penger, dla którego był to debiut na tak dużej imprezie.


Maksymilian w drodze po medal stoczył trzy ciężkie pojedynki. W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem z Zielonki, Krystianem Tyszka. To starcie było nie lada wyzwaniem dla Maksa, ponieważ jego przeciwnik był od niego cięższy o ponad 20 kg, ważył 95 kg i mierzył 195 cm. Dobre przygotowanie fizyczne zawodnika z Jonkowa i trzymanie się przyjętych przed walką założeń taktycznych sprawiły, że nie dał on najmniejszych szans swojemu rywalowi. Nie tylko dominował przez cały pojedynek, ale również zdobył wazari (pół punktu) po wykonaniu serii skutecznych kopnięć mawashi geri gedan (kopnięcie okrężne na udo). Tym samym pokonał najcięższego zawodnika w swojej kategorii. Walkę tę, ze względu na dużą różnicę warunków fizycznych obu zawodników, śledziło wielu kibiców. W kolejnej rundzie Maks zmierzył się z Michałem Chomikiem z Przeworska. To starcie zakończyło się już po minucie. Po 30 sekundach walki zawodnik z Jonkowa zdobył wazari, po wykonaniu fenomenalnego kopnięcia z wyskoku mawashi geri jodan. Pół minuty później powtórzył tą samą akcję, pokazując, iż nie był to przypadek. W półfinale reprezentant ASW Jonkowo zmierzył się z Błażejem Chodorowskim-Wojewnik z Augustowa. Po minucie walki Maks prowadził zdobywając wazari, po wykonaniu celnego kopnięcia z wyskoku mawashi geri jodan. Niestety przeciwnik okazał się lepszy. Dwukrotnie zdobył pół punktu wykonując kopnięcie mawashi geri jodan. Tym samym zakończył walkę przed czasem przez Ippon (cały punkt). Zawodnik z Augustowa stanął na najwyższym stopniu podium wygrywając kategorię młodzików pow. 65 kg.

Na szczególną uwagę zasługuje postawa Maksa w turnieju. Był to jego debiut w imprezie tak wysokiej rangi. Pomimo krótkich przygotowań spowodowanych kontuzją, osiągnięty wynik był miłym zaskoczeniem. Dzięki zawziętości i zdyscyplinowaniu reprezentant Jonkowa osiągnął swój największy sukces sportowy zdobywając brąz w Pucharze Polski.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Urzędu Gminy Jonkowo, Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie i firmy Transport Usług Komunalnych, Wołowno, Edward Górtowski za finansowe wsparcie ASW Jonkowo dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Pod względem osiągnięć sportowych był to udany rok dla reprezentantów Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Łącznie karatecy z Jonkowa w 9 turniejach ogólnopolskich i za granicą zdobyli od początku 2016 r. 39 medali, w tym: 19 złotych; 11 srebrnych i 9 brązowych.

Kategoria: Uncategorized