GRUPA MŁODZIEŻ i DOROŚLI

Zajęcia skierowane do tej grupy to przede wszystkim harmonijny rozwój psycho-fiyczny dzieci, poprawa koordynacji zwinności, gibkości, jak również profilaktyka skolioz i innych wad postawy.
Zajęcia prowadzone są w duchu etyki zasad i kultury japońskiej. PodczAs zajęć promujemy zdrowy styl życia z daleka od wszelkiego rodzaju używek oraz pozytywne zachowania w postaci szacunku do rodziców, nauczycieli i siebie nawzajem jak również dyscyplinę, samokontrolę, systematyczność oraz konsekwencję w działaniu. Uczymy również oprócz bardziej zaawansowanych technik karate również podstawowe elementy samoobrony.
Dla chętnych możliwość udziału w rywalizacji sportowej, turniejach krajowych i międzynarodowych. Ćwiczący mają również możliwość zdawania na stopnie szkoleniowe kyu oraz brania udziału w obozach szkoleniowych i rożnego rodzaju imprezach organizowanych przez naszą Akademię.
Zajęcia skierowane do młodzieży i osób dorosłych polegają na budowie wszechstronnej sprawności organizmu, nabywaniu umiejętności realnej walki poprzez naukę technik i kombinacji karate kyokushin.
Specjalnie dobrane ćwiczenia dają możliwosći trenowania również osobom w sile wieku chcącym trenować rekreacyjnie.
Dlaczego dorośli powinni trenować karate:

– poprawia koordynację i wytrzymałość ogólną oraz gibkość
– poprawia samopoczucie i sprawność ogólną
– jest skutecznym antystresorem
– poprzez intensywny wysiłek i ruch daje możliwość poprawienia sylwetki
– korzystnie wpływa na zdrowie
– daje umiejętność samoobrony